BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bokros lajos visszahozná a vizitdíjat

2012. január 16. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerkezeti reformok alapjaként az oktatásban, az egészségügyben és a nyugdíjrendszerben is meg kell találni az öngondoskodás és az állami \"kényszerszolidaritás\" egyensúlyát − mondta Bokros Lajos expénzügyminiszter a Demokratikus Koalíció Vasárnapi konferenciáján, ahol beszédet mondott Békesi László, Bokros elődje is. Bokros Lajos szükségesnek tartja a vizitdíj bevezetését és a kötelező magán-egészségbiztosító pénztárak működését. Elképzelése szerint a nem fizető \"potyautasok\" csak baleseti, sürgősségi ellátást vehetnének igénybe, a magánpénztárak viszont egyetlen beteget sem utasíthatnának el, igaz, egészségügyi kockázatok esetén nagyobb díjat szabhatnának meg ügyfeleiknek. Szerinte ebben a rendszerben a mainál magasabb járulékokra és vizitdíjra is szükség lenne, mivel a magyar egészségügy − számos más területtel ellentétben − alulfinanszírozott. A közgazdász-politikus véleménye, hogy a hatékonyság növelése érdekében meg kell szüntetni az egyetemi-főiskolai oktatók és a gyógyító személyzet közalkalmazotti jogállását, valamint nem tartható, hogy a szenátusok a felsőoktatási intézmények gazdálkodásáról döntsenek. A nyugdíjrendszer fenntarthatósága érdekében a magánpénztári pillér fokozatos újraindítását sürgette.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet