A válság előtti szintre emelkedett a magyar használtautó-piac forgalma a tavalyi utolsó negyedévben, eladói oldalon az átírási illeték emelése és a végtörlesztéshez szükséges összeg előteremtése növelte a nyomást − derül ki a Használtautó.hu számításaiból. A használtautó-index 100,8 százalékos értéke 5 százalékpontos javulást mutat a tavalyi harmadik negyedévhez képest. A portál adatai 2011 utolsó negyedévére több mint 15 százalékkal nagyobb összforgalmat mutattak az egy évvel korábbihoz képest, Szemes Árpád ügyvezető szerint azonban a javulás nem a stabil piaci fellendülés jele. Az év végi élénkülés egyelőre csak időleges, a fellendülést még sokáig akadályozza az 1−3 éves autók kínálatának beszűkülése. Az utánpótlás hiánya a 2007 óta a negyedére zuhanó újautó-eladásokkal magyarázható, ezt a hiányt a 2011-ben növekedésnek indult import csak mérsékelni volt képes.
