A munkaadók többsége még mindig tanácstalan a 2012-es juttatási politikájával kapcsolatban − derült ki a Devise Hungary és a Nemzeti Üdülési Szolgálat által készített országos kutatásból. E szerint csak a munkaadók 40 százaléka készül biztosan béremelésre. Egyidejűleg jelen vannak a munkaerőpiacon azok, akiknél működött már cafeteria-rendszer, s azon nem változtatnak, illetve azok, akik csökkentik, illetve növelik a keretösszeget. Ugyancsak akadnak, akik megszüntetik az eddig létező elemeket, s akadnak, akik most első ízben tervezik bevezetni a béren kívüli juttatásokat a javadalmazási rendszerükbe. Ugyanakkor a válaszadók harmada még nem döntött a cafeteriaelemekről, -keretekről − mondta Dara Péter, a Devise ügyvezetője. A felmérés részleteit a munkáltatók béremelési és bércsökkentési terveiről, mértékéről, a tervezett cafeteria-keretösszegekről és a leginkább preferált elemekről, valamint a minimálbér kigazdálkodásának módjáról és a bérkompenzáció kezeléséről csütörtökön ismertetik a Cafeteria 2012 konferencián.
