BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még több autót venne a mentőszolgálat

2012. január 9. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A december 31-én kiírt, 18 mentőjármű szállítására vonatkozó tenderét január 6-án máris módosította az Országos Mentőszolgálat (OMSZ), mégpedig a rendelt mennyiséget jelentősen, 61 járműre megemelte, ami a teljesítés során még 30 százalékkal, azaz 18 autóval bővülhet − derül ki a szervezet közbeszerzési felhívásából. A Napi Gazdaság Online beszámolója szerint a beszerzés becsült értéke − áfa nélkül − 1,14 milliárd forint, amit nem uniós forrásból, hanem költségvetési támogatásból finanszíroznak. Az új pályázatról Szócska Miklós egészségügyi államtitkár is beszélt korábban, a vásárlás teljes értékét 1,45 milliárd forintban jelölte meg. Az új mentőket június 30-ig kell leszállítani. Decemberben már lezárult egy szintén B típusú, mentőautók szállítására kiírt tendere az OMSZ-nek. A 30 plusz 9 jármű felszerelésére és szállítására vonatkozó beszerzést négy ajánlattevő közül a finn Profile Vehicles Oy nyerte meg, nettó 459,5 millió forintért.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet