A hónap közepétől várhatnak értesítést a bedőlt lakáshitelesek arról, hogy kinek az ingatlanát veszi meg a banktól az állam, márciusban pedig már lakásokat vásárolhat a Nemzeti Eszközkezelő. Az utóbbi két hétben körülbelül nyolcszázan hívták az eszközkezelő információs vonalát, Ternyák Edit szóvivő az MR1-Kossuth rádió Krónika című műsorának elmondta, hogy az érdeklődők körülbelül negyede Budapestről telefonál, de sok hívás érkezik Pest megyéből, Borsod-Abaúj-Zemplénből, Szabolcs-Szatmár-Beregből és Hajdú-Biharból is. Fontos változás lehet a korábbiakhoz képest, hogy a Bankszövetség javaslatára már az egygyermekesek is esélyesek a segítségre, de ehhez jogszabályt kell módosítani, hiszen a hatályos szabályozásban még két gyerek szerepel. A bankok január 15-től küldik ki a leveleket arról, hogy az ingatlant állami értékesítésre felajánlják. A szóvivő szerint a programban részt vevő első családok ügye márciusra fejeződhet be.
