A hétvégén több külföldi lap is foglalkozott a magyarországi gazdasági-politikai helyzettel. Az MTI összeállítása szerint a Die Welt kommentárjában Jan Dams arról írt, hogy Orbán Viktor magyar kormányfő "kiüresíti a demokráciát és megsért számos értéket, amelyek mellett Európa elkötelezte magát". A Berliner Zeitung gazdasági rovatában pedig Ausztria meginog, ha Magyarország elesik címmel jelent meg beszámoló. Hasonló témában írt a Frankfurter Allgemeine Zeitung is, amely szerint befektetők attól tartanak, hogy a "magyarországi bizalmi válság" hatása átterjedhet Ausztriára. A Der Tagesspiegel az újabb magyar leminősítéssel kapcsolatban arról értekezett, hogy a rendkívüli mértékben emelkedő állampapírhozamok miatt hazánk gyakorlatilag kiszorult a tőkepiacról és gyors segítség nélkül hamarosan csődveszélybe kerülhet. A Der Spiegel hetilap internetes kiadása a "demokratikus alapjogok kiüresítéséről" írt, a liberális brit Independent szerkesztőségi cikke szerint Orbán az "önkényuralmi ellenőrzés új korszakát vezeti be, azzal az indokkal, hogy a szocialisták a pusztulás szélére sodorták az országot".
