Egyre több hölgy választ magának automata órát, ami korábban egyáltalán nem volt kedvelt körükben − mondta el lapunknak a Raymond Weil igazgatója, Pierre Bernheim, akinek tapasztalatai szerint a férfiak is mindinkább a komplikált szerkezetekre buknak. Mióta a svájci óraipar újabb virágkorát éli, a gyártók is egyre érdekesebb időmérő szerkezetekkel jelentkeznek. A tucatnyi jó nevű márka közül a Raymond Weil részben családi jellegével válik szimpatikussá a vevőknek, hiszen a vállalatot a jelenlegi igazgató nagyapja alapította. Az irányításból a család szinte minden tagja kiveszi a részét, aminek köszönhetően különleges hangulatban lehet a márkánál dolgozni.
A bizonytalan időkben a vevőknek az olyan értékekre kell koncentrálniuk, mint a hagyomány és az időtlenség − hangsúlyozza Pierre Bernheim. Ehhez olyan értékek is társulnak, mint az evidensnek tűnő kiváló minőség, amit a márka igyekszik elérhető áron kínálni. Mindez nem zárja ki a Raymond Weil kínálatában is nagy számban megtalálható ékszerórák térnyerését sem, hiszen az azokon lévő drágakövek értékőrző befektetések is lehetnek.
A Raymond Weil márkát ugyanakkor még mindig több férfi választja, mint nő. Jelenleg 60 százalék a férfimodellek aránya a teljes eladásból, az elmúlt tíz évben pedig egyre inkább előtérbe kerültek a kronográfok és a holdfázist is mutató modellek. Eme trend okán fejlesztették ki a 2010-ben debütált, Maestro nevű, teljesen mechanikus kollekciót is.
A svájci órák iránti kereslet erősödése − 2010-ben bő 22 százalékkal nőtt a szektor forgalma − a Raymond Weilnek is jó talajként szolgált a növekedésre. A több mint 90 országban mintegy 3500 üzletben jelen lévő márka legnagyobb piaca hagyományosan Nyugat-Európa és az Egyesült Államok, de mostanra Kína is felzárkózott hozzájuk. A közeljövőben további üzletnyitásokra lehet számítani, elsősorban az ázsiai régióban.
