A magyarországi kiskereskedelemben szinte csak az internetes értékesítésben részt vevő kereskedők tudtak jelentős forgalomnövekedést realizálni 2011-ben − derül ki a GKIeNET−T-Mobile Jelentés az internetgazdaságról című kutatásából. Pontos adatok csak a mérlegzárásokat követően állnak majd rendelkezésre, de az előzetes becslések alapján a magyarországi online kiskereskedelem 155 milliárd forintos forgalmat bonyolított 2011-ben, miközben az online szolgáltatásértékesítés is jelentősen fejlődött. Az online kiskereskedelmi forgalom 2010-ben 133 milliárd forint volt, a megelőző évinél mintegy 16 százalékkal alacsonyabb. A GKI közleménye szerint az online vásárlók száma szeptember végén 1,4 millió fő volt, körükben a nő-férfi arány egyensúlyba került, és 2012-től már várhatóan több hölgy fog online vásárolni, mint férfi. A kutatás szerint tavaly előretört az online bónuszkupon-értékesítés; az év elején még csupán néhány szereplőből álló piac az év végére közel hatvanszereplősre nőtt, 2011-ben 3-3,5 milliárd forintos forgalmat bonyolíthatott le, amelynek megközelítőleg háromnegyede a legnagyobb három szereplő között oszlik meg.
