BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tehergépjárműveket érte meg eladni

2012. január 3. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megerősítette a december a haszongépjárművek egész éves jó forgalmát: az év utolsó hónapjában a kishaszongépjárművek 27., a nagyok 96 százalékkal nagyobb forgalmat generáltak az egy évvel korábbinál. Ezzel a 3,5 tonna alatti kis tehergépkocsik 2011 egészében 23, a nagyok 81 százalékos forgalomnövekedést könyvelhettek el. Nem szabad elfelejteni, hogy Magyarország továbbra is célpontja a beruházóknak − mondta el lapunknak Gyöngyössy István, a Magyar Gépjármű-importőrök Egyesületének tehergépjárművekért felelős elnökségi tagja −, és sok nemzetközi vállalkozás hozta ide teherautó-flottáját, amellyel más országokban fuvaroz. Ez hozta a nagy haszongépjárművek forgalmának erősödését. Mint Gyöngyössy elmondta, annyi 16 tonna feletti járművet adtak el, mint 2007-ben, ami egyébként is erős évnek számított.

A 16 tonna alatti, nem nyerges vontatós autók forgalma stagnált. A kishaszongépjárművek eladásnövekedése is várható volt, hiszen a vállalkozások 2009−2010-ben halasztották a beruházásaikat, ám mostanra \"elfáradtak\" az eszközeik, a fenntartási költségük megugrott, így olcsóbbá vált újat vásárolni. A tendencia ezen a piacon az olcsó megoldások keresése − kisebb műszaki beltartalom, alacsonyabb ár, minden a vállalkozás nyereségességéhez passzítva.

Nagy kérdés, mi lesz 2012-ben. Gyöngyössy egy hónappal korábban úgy vélte, hogy kitart a 2011-es lendület a haszongépjármű-piacon és 2012-ben is folytatódhat az erősödés, ám mint mondja, a jelenlegi euróárfolyam mellett, illetve a szabályok változásával nem valószínű, hogy erősödik a piac, még a stagnálás is nagyon optimista várakozás.

Haszongépjármű-forgalom (Összesen)
2009 2010 2011 Változás,
2010/2011, %
Kishaszon 10 722 9 275 11 433 23,3
Nagyhaszon 2 150 2 378 4 314 81,4
Forrás: Carinfo
Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet