BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak részben éltek a swap-lehetőséggel

2011. december 28. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MNB a 2010-ben meghirdetett jelzáloglevél-programja eredményeinek megőrzése érdekében december 23-án értékpapírcsere-ügylet keretében 53,5 milliárd forint névértékben forint-jelzálogleveleket vett át a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alaptól, és cserébe a tulajdonában lévő forintállamkötvényeket adott át. A tranzakció során a két fél az értékpapírok aktuális másodpiaci árfolyamai alapján határozta meg a csere alapjául szolgáló értékpapírok körét úgy, hogy azok piaci értéke és a két portfólió átlagos hátralévő futamideje megegyezzen. Az alap a csere keretében átvett állampapírokat az államadósság csökkentésére fordítja, míg az MNB az átvett jelzálogleveleket a jelzáloglevél-programja során vásárolt jelzáloglevelekkel azonos módon kezeli. A jegybank a felajánlott 500 millió eurónál kevesebbet, 290 millió eurót adott el egyhetes, egyszeri euró/forint csereügyletén. Az MNB december 23-án jelentette be, hogy az év végi pozíciózárások nyomán kedvezőtlen swappiaci folyamatokat tapasztalt, ami miatt nem zárható ki, hogy megnehezült a hazai bankok devizához jutása a devizaswap-piacon. A jelek szerint nem.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet