BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem sok jóra számítanak a munkavállalók

A magyar munkavállalók többsége szerint 2012 még nehezebb lesz pénzügyileg, ennek megfelelően a megkérdezettek több mint 80 százaléka nem számít fizetésemelésre a jövő évben.

2011. december 23. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meglehetősen egyöntetűek a magyarok várakozásai 2012-vel kapcsolatban: a Randstad Workmonitor adatai alapján a munkavállalók nagy többsége anyagi helyzete romlásával számol. A felmérésben megkérdezettek 70 százaléka szerint az idei év pénzügyi nehézségeket hozott annak a cégnek, ahol dolgozik, de 69 százalék szerint a helyzet 2012-ben tovább romlik. A felmérés résztvevőinek nagy része ezzel összefüggésben sem fizetésemelésre, sem a béren kívüli juttatások növelésére nem számít. A megkérdezettek 80 százaléka mondta azt, hogy valószínűleg nem fogják megemelni a bérét az év végén és csak 5 százalék volt teljesen biztos a fizetésemelésben. Az egyéb juttatásoknál hasonló a helyzet, azonban az év végi prémiumokkal kapcsolatban kicsit optimistábbak: a munkavállalók csaknem harmada nyilatkozott úgy, hogy előreláthatóan kap majd valamilyen bónuszt.

A régió többi országában a magyaroknál valamivel bizakodóbbak a munkavállalók: fizetésemelésre Lengyelországban a megkérdezettek 32, Szlovákiában pedig 39 százaléka számít. A lengyeleknél 59 százalék nyilatkozott úgy, hogy az egyéb juttatásai is nőnek, igaz, ők többé-kevésbé semlegesen ítélik meg a jövő évi gazdasági helyzetet. A magyar adatok leginkább a cseh eredményekhez hasonlóak: ott 60 százalék számol jövőre több pénzügyi nehézséggel és csak 21 százalék remél fizetésemelést. Ugyanakkor Csehországban is több mint 40 százalék mondta azt, hogy számít az év végi prémiumra.

A felmérésben többek között azt is megkérdezték a munkavállalóktól, hogy elköltöznének-e − akár külföldre is −, ha több lenne a fizetésük. A magyarok közül 57,5 százalék válaszolt igennel erre a kérdésre, míg a szlovákoknál és a lengyeleknél 52, a cseheknél pedig csak 39 százalék tűnik mobilisnak, ha több pénzről van szó. A magyarok közül azonban csak 21 százalék vállalná a költözést akkor, ha jobb munkát kapna ugyan, de a fizetése változatlan maradna. Az adatok alapján azt mondhatjuk, hogy minket elsősorban a magasabb fizetés motivál a külföldi munkavállalásra. Amennyiben a bérek között nem lenne különbség, a magyarok közül viszonylag kevesen hagynák el szülőföldjüket − mondta Sinka Edina, a Randstad Hungary operációs vezetője.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet