BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bevonják a versenyszférát az érdekegyeztetésbe

2011. december 23. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács keretén belül jön létre a versenyszféra új, állandó érdekegyeztető fóruma, valamint több szakmai bizottság is, amelyek az adórendszer, a szakképzés, a munka törvénykönyve gyakorlati működésével kapcsolatos elemzéseket készítenek majd − jelentette be Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter, miután Orbán Viktor miniszterelnök részvételével egyeztetett azon 3-3 munkaadói és munkavállalói érdekképviselet vezetőivel, amelyek részt vettek a munka törvénykönyve kialakítását célzó tárgyalásokon is. E szervezetek biztosan részt vesznek majd az üzleti szféra, a korábban megszüntetett Országos Érdekegyeztető Tanácshoz hasonlóan konzultációs jogkörrel bíró  fórumának munkájában − mondta lapunknak Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára.

A miniszter bejelentése szerint a versenyszféra fóruma mellett két munkabizottságot is létrehoznak az NGTT-n belül: az egyik a növekedési paktummal, a másik a bérkompenzációval foglalkozik majd. A korábban már a költségvetésbe betervezett bérkompenzációs keret mellett egy új, 21 milliárd forintos keretű, úgynevezett szociális kompenzációs keret létrehozásáról is említést tett Matolcsy György. Ebből azok bérét egyenlítenék ki, akik sem az automatikus, sem az ösztönzött béremelésből nem részesedhetnek.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet