BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hosszabb ideig tartaná magánál az áfát az állam

2011. december 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az általános forgalmi adó kiutalási határidejét módosító indítványt nyújtottak be szerdán a parlamentnek amelynek elfogadását a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) is támogatja − írja a tárca közleményében. A jelenlegi szabályozás szerint 500 ezer forintig a visszaigényelt áfa kiutalási határideje 30, ennél magasabb összegnél pedig 45 nap. Az NGM szerint a rövid határidők akadályt jelentenek az áfacsalók kiszűrésében az adóhatóság számára, ezért az adócsalás kockázatának csökkentéséhez változtatni kell rajtuk. A módosítással a kiutalási határidő 75 napra emelkedne, így a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak is több ideje lenne az ellenőrzések lefolytatására, a jogosulatlan visszaigénylések kiszűrésére. A 30 napos határidőt csak abban az esetben alkalmaznák, ha a visszaigényelt összeg nem haladja meg az egymillió forintot. A hosszabb visszaigénylési időszak az NGM szerint ösztönzi a számlák minél hamarabbi kifizetését.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet