BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kihasználja Budapestet az agglomeráció

2011. december 15. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vitatott az agglomerációs települések hozzájárulása a fővárosi szolgáltatásokhoz, erősítette meg Tarlós István főpolgármester korábbi kijelentését, amely szerint Budapest közlekedését, egészségügyi és oktatási szolgáltatásait rendszeresen használja az agglomeráció, mégsem adnak semmit a fővárosnak a kiegészítő normatívákból − írja az MTI. Korábban Pápai Mihály, Gyál fideszes polgármestere és a Fővárosi Agglomeráció Önkormányzati Társulás elnöke, továbbá Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere is álláspontjának felülvizsgálatára kérte Tarlóst, azzal érvelve, hogy a települések évek óta hozzájárulnak a BKV költségvetéséhez, illetve Budaörs százmilliós nagyságrendben vásárolja meg közlekedési szolgáltatásait. A főpolgármester reakciójában azt emelte ki, hogy vannak kivételek a települések között, de nemcsak a közlekedés terén hiányolja a hozzájárulást, hanem azt is problémának tartja, hogy az agglomerációban sorra zárják be az iskolákat, mert mindenki a fővárosba íratja be a gyerekét.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet