BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Élményfürdő épül tavasztól Gyulán

2011. december 15. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavasszal kezdődik a gyulai várfürdő fejlesztése, uniós támogatással, több mint kétmilliárd forint beruházással egy 6400 négyzetméteres élményfürdőt alakítanak ki − írja az MTI. A fejlesztéseket a közbeszerzési eljárás győztese, a Swietelsky Magyarország Kft.-ből, a Modinvest Kft.-ből és a Békés-Drén Kft.-ből álló konzorcium hajtja végre. A fürdőben eddig a vendégek számának szezonális ingadozása okozott problémákat, a fedett élményfürdőnek köszönhetően azonban ez enyhülni fog. Az új részben élménymedencét, három csúszdát, szaunákat, két játszóteret, vízeséseket és mélyvízi trambulint alakítanak ki. A fürdő jelenleg évente mintegy 500 ezer vendéget fogad, a beruházás utáni öt évben a látogatószám 100-120 ezres növekedését várják. Nyáron a látogatók 75 százalékát romániai turisták teszik ki, a téli időszakban elsősorban a társadalombiztosítási beutalóval érkező, gyógykezeléseken részt vevő idősek jönnek a fürdőbe. A kivitelezésre bő egy év áll majd a konzorcium rendelkezésére.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet