A győri képviselő-testület a múlt héten 21 igen és mindössze 3 tartózkodás mellett zöld utat adott az Auchannak ahhoz, hogy a város határában újabb bevásárlóközpontot építsen. Az önkormányzat azt követően fogadta el a már korábban a város stratégiai bizottságán is átment előterjesztést, hogy az országgyűlés egy nappal korábban 2012. január elsejétől megtiltotta a 300 négyzetméternél nagyobb üzletek, illetve bevásárlóközpontok építését, továbbá a már meglévő kereskedelmi egységek ezt meghaladó méretűre történő bővítését.
A plázastop alól a nemzetgazdasági miniszter adhat felmentést, figyelembe véve egy a vidékfejlesztési miniszter részvételével működő (a kereskedők egymás között kb jelzővel illetett) bizottság véleményét. Az Auchan a beruházás első ütemének keretében élelmiszer-áruházat, a komplexumon belül pedig különböző funkciójú kisebb üzleteket akar kialakítani. A második ütemben különböző profilú szakáruházak, többek között bútor-, sport- és barkácsáruház, valamint egy gyorsétterem és egy autómosó létesülne a többhektáros szolgáltatóparkban.
Borkai Zsolt polgármester azzal érvelt a beruházás mellett, hogy az Auchan az építkezéssel párhuzamosan több mint 1 milliárd forint értékű közlekedés fejlesztési programot valósít meg a városnak egy olyan részén, ahol a hatalmas forgalom miatt nagyon sok a baleset.
A győri döntés precedensértékű lehet, hiszen minden komolyabb város önkormányzata keresi a lehetőséget a kereskedelem fejlesztéséhez és örömmel vesz a győrinél kisebb beruházásokat is. A közgyűlés mostani döntésére bármelyik polgármester hivatkozhat és kijárhatja majd az illetékes minisztériumnál a beruházást.
Az Auchan többek között vállalta az M1-es autópályáról a 83-as fűútra vezető csomópont korszerűsítését is. A képviselő-testület ülésén érvként hangzott el az is, hogy az Auchan a beruházással mintegy 500 új munkahelyet teremt a városban. Az Auchannak ez lenne a negyedik vidéki egysége, a fővárosi agglomeráción kívül csak Miskolcon, Székesfehérváron és Kecskeméten működtet áruházat.
