BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Válságállóak voltak a kockázati tőke befektetései

2011. november 22. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Ernst & Young (EY) európai felmérése szerint a magántőke-társaságok tavaly jobban teljesítettek, mint a tőzsdecégek. Tüske Balázs, a tanácsadó cég partnere szerint  a magántőke-társaságoknál az átlagot tekintve a kamat- és adófizetés, valamint értékcsökkenés előtti eredmény (EBITDA) 2,1 százalékponttal jobban nőtt, mint a tőzsdén szereplő vállalkozásoknál. Emellett a magántőke-tulajdonú cégeknél a foglalkoztatás is 0,1 százalékponttal jobban bővült az adatok tanulsága szerint.

Magyarországon a korábbi évek régiós átlag feletti teljesítménye után a magántőke-befektetések 2009−2010-ben a GDP-hez viszonyítva a régiós átlag alatt teljesítettek. Míg tavaly a magántőke-befektetések értéke a GDP-hez mérten 0,07 százalékot ért el, addig Romániában és Szerbiában is 0,1-0,1 százalékot ért el, Csehországban az arány 0,13 százalék volt, Lengyelországban pedig 0,19, Bulgáriában 0,23 százalékot mutatott − ismertette az EY partnere.

Tüske szerint míg Magyarország továbbra is vonzó célpont a magántőke-befektetők számára, akik aktívan keresik az itteni lehetőségeket, a magyar vállalatvezetők és cégtulajdonosok sokszor félve állnak ehhez a finanszírozási formához. A cég szerint az intézményrendszer fejlesztése növelheti a magyar piac vonzerejét a magántőke-társaságok körében.

Magántőke-befektetések értékesítése Európában 2005-2010
2005 2006 2007 2008 2009 2010
Ügyletszám (darab) 69 100 92 32 31 57
Befektetéskori érték (milliárd euró) 31 67 56 13 12 61
Forrás: Ernst & Young
Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet