BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több meglevő jogállásukat félthetik a közszolgálati dolgozók

2011. november 22. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar közszolgálat megmentése érdekében december 3-ára Budapestre demonstrációt szerveznek az érintett szakszervezetek, illetve konföderációk. A megmozduláson minden, a közszolgáltatásokban érdekelt szakszervezet − az egészségügytől az oktatáson, a rendvédelemtől az önkormányzati dolgozókig bezárólag −  tagságát, valamint a szolgáltatásokat igénybe vevő állampolgárokat is várják a szervezők. Nincs miért nem demonstrálni, elég csak a fizetős bölcsőde, illetve oktatás gondolatát alapul venni, de az egészségügy állapota is komoly aggodalomra ad okot − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Varga László, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának (SZEF) elnöke.

A közszféra szakszervezetei még mindig nem kaptak egyértelmű választ arra, hogy vajon a készülő munka törvénykönyve a jelenlegi gyakorlathoz hasonlóan mögöttes jogszabálya lesz-e a különböző közszférabeli jogállásokat szabályozó törvényeknek. Bízunk benne, hogy a mai OKÉT-ülésen erre is sor kerül − mondta Varga László. A SZEF tanulmányozza a kormány által pénteken beterjesztett törvénymódosítási javaslatot a közszolgálati tisztviselők jogállásáról, amelyben több, még meglévő jogállást is megváltoztatnának a központi közigazgatás kormánytisztviselőitől és számos intézmény közalkalmazottain, illetve a körjegyzőségek köztisztviselőin át egészen a polgármesterekig és önkormányzati képviselőikig bezárólag.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet