A magyar közszolgálat megmentése érdekében december 3-ára Budapestre demonstrációt szerveznek az érintett szakszervezetek, illetve konföderációk. A megmozduláson minden, a közszolgáltatásokban érdekelt szakszervezet − az egészségügytől az oktatáson, a rendvédelemtől az önkormányzati dolgozókig bezárólag − tagságát, valamint a szolgáltatásokat igénybe vevő állampolgárokat is várják a szervezők. Nincs miért nem demonstrálni, elég csak a fizetős bölcsőde, illetve oktatás gondolatát alapul venni, de az egészségügy állapota is komoly aggodalomra ad okot − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Varga László, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának (SZEF) elnöke.
A közszféra szakszervezetei még mindig nem kaptak egyértelmű választ arra, hogy vajon a készülő munka törvénykönyve a jelenlegi gyakorlathoz hasonlóan mögöttes jogszabálya lesz-e a különböző közszférabeli jogállásokat szabályozó törvényeknek. Bízunk benne, hogy a mai OKÉT-ülésen erre is sor kerül − mondta Varga László. A SZEF tanulmányozza a kormány által pénteken beterjesztett törvénymódosítási javaslatot a közszolgálati tisztviselők jogállásáról, amelyben több, még meglévő jogállást is megváltoztatnának a központi közigazgatás kormánytisztviselőitől és számos intézmény közalkalmazottain, illetve a körjegyzőségek köztisztviselőin át egészen a polgármesterekig és önkormányzati képviselőikig bezárólag.
