A Néprajzi Múzeum ad otthont idén december 1−4. között a XV. Antik Enteriőr régiségkiállításnak és -vásárnak. A rendezvénynek új tulajdonosa van, de ezzel nem új szereplő lép színre, hiszen Balázs Fülöp László nyolc éven át a vásár kivitelezője, gyakorati megvalósítója volt. Aktív közreműködőként végig látta, mi történik, most a védett nevet, a know how-t és a szervezési jogot vásárolta meg. A régi helyszín, illetve a vásár számozása mind a jogfolytonosságot jelzi, de Balázs új arculattal, új márkaépítési szándékkal kezdett munkához. Ennek jegyében jövőre az Antik Enteriőr már nem egy esemény lesz: áprilistól szeptemberig szerte az országban, különböző kastélyokban vonul végig a sorozat, a vásárokon a régiós műkereskedők mellett a kastélyok, múzeumok is bemutatkoznak.
Első lépésként, most decemberben már ott lesz a Néprajzi Múzeumban különféle enteriőrökkel az a három kastély (Keszthely, Gödöllő és Fertőd), amelyekkel konkrét megállapodásuk van. A régiségvásárokat programokhoz, rendezvényekhez kötik, Fertődön például a barokk hétvégéhez.
Az adventi régiségvásár mellé több programot is szerveznek: rögtön az elején egy aukció lesz, ahol a műkereskedők felajánlásai mellett egyéb támogatókét is elárverezik. Virág Judit például maga nem vesz részt a rendezvényen, mert tevékenységét a modern és kortárs irányba tolta el, de felajánlott egy modern grafikát. Az árverés bevételét három kulturális szervezet kapja a vállalkozó által kiírt pályázatra jelentkezők közül. A pályázat olyan besorolhatatlan kulturális szervezeteknek és közösségeknek szól elsősorban, amelyek tevékenysége nem fér bele egyik nagy csoportba sem, így rendre kimaradnak a lehetőségekből. A zsűri vezetését két olyan, a közéletből visszavonult szereplő vállalta el (Donáth László és Rubovszky Rita, a HungaroFest volt igazgatója), akik fontosnak tartják az ügyet is, valamint azt, hogy ha nem is azonos színekben politizáltak, ma együttműködjenek. A vásár fővédnöki tisztségére Lomniczi Zoltánt, Bánáti Jánost és Parragh Lászlót kérték fel.
