− Ebben a nagy hajtásban is van ideje, energiája futni?
− Hogyne, bár ez idő tájt nagyon nehéz nekiindulni, hiszen amikor az ember este hazaér, már sötét is van, hideg is, de a futás kapcsol ki ilyenkor igazán. A legjobb teljesítményeket akkor tudom kihozni magamból, amikor egy fárasztó nap után hazamegyek, ledobom az öltönyt, felveszem a futócipőm és elindulok. Ilyenkor esik a legjobban a futás: kikapcsol, felfrissít − ha csak bedőlök az ágyba, akkor ugyanolyan fáradtan kelek reggel.
− Minden cselekedetében ennyire tudatos?
− Valószínűleg, hiszen gyermekkorom óta életem része a sport: a kosárlabda, a foci és a futás jellemezte a gyerekkoromat Mátészalkán, ahol 17 éves koromig éltem.
− Felnőttként volt szünet a sportos életmódban?
− Volt egy-két éves kihagyásom, amit talán a lustaságra lehet ráfogni, pedig alapvetően mindig vonzódtam a sporthoz. Szeretném, ha mindig jó kondícióban lennék, és úgy ítéltem meg, hogy ehhez legegyszerűbb sport a futás, főleg amióta ennyire elfoglalt vagyok. Minden más sport \"macerásabb\", több időt, szervezést és felszerelést igényel, míg a futásnál az ember csak felkapja a cipőjét és nekiindul. Egy óra alatt komoly terhelést lehet elérni, más sportoknál minimum kétszer ennyi idő kell. Ráadásul csak egy dolog fontos a felszerelésben: a megfelelő futócipő. Egy rossz cipő nemcsak elronthatja a futás örömét, de sérüléseket is okozhat.
− Edzésterv alapján fut?
− Nem, de meg kell lennie legalább 40 percnek folyamatosan, mert fél óra után kezd igazán dolgozni a szervezetem. Futórendezvényeken nem indulok, nincs annyi időm, hogy a komolyabb távokhoz szükséges szintre hozzam magam, én tényleg csak az egészségemért futok. Ezért sem erőltetem túl magam, mert szerintem a terhelést úgy kell adagolni, hogy jó közérzetet okozzon, de ne járjon sérüléssel, mert az hosszú időszakra visszaveti az embert.
− Mikor szokott edzeni?
− Hétköznapokon csak este, mert korán járok dolgozni, hétvégén bármelyik napszakban kimegyek. Átlag heti háromszor, a környékünkön futok, ahol sík területen és dombokon is tudok edzeni. A nyaralónk környékén is szoktam futni a Balaton-felvidéken, ott bringázni is szoktam, ez a másik kedvenc sportom.
− A családja is sportos?
− Igen, a 10 éves fiammal rendszeresen szoktam focizni, a 12 éves lányom is elkísér néha a futásra, a családdal együtt kerékpáron. A feleségem jobban szeret bringázni, bár rövidebb futótávra olykor csatlakozik hozzám. Amit viszont mindnyájan egyformán szeretünk, az a síelés, évente kétszer megyünk.
| Képzettségek | |
| 1991−1994 | Államigazgatási Főiskola, Budapest − igazgatásszervező |
| 1994−1996 | Környezetvédelmi Szakigazgatás-szervező Főiskola, Budapest − környezetvédelmi szakigazgatás-szervező |
| 1995−1999 | Janus Pannonius Tudományegyetem Jogi Kar, Pécs − jogász |
| Munkahelyek | |
| 1994−1995 | XI. Kerületi Önkormányzat Vagyongazdálkodás Felügyelete − Ingatlangazdálkodási főelőadó |
| 1995−1999 | Pest Megyei Kézműves Kamara − főtitkár |
| 1999−2007 | Lakás 17 Vagyonkezelő Kft. − ügyvezető igazgató |
| 2006−2008 | Venyige 3 Ingatlan Hasznosító Zrt. − igazgatóság elnöke |
| 2007−2008 | Kivitelező és Szolgáltató Kft. − ügyvezető igazgató |
| 2008− | Közlekedési Biztosító Egyesület − vezérigazgató |
