BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre 37 százalék lesz az eva kulcsa

2011. november 18. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője és Rogán Antal, az Országgyűlés gazdasági bizottságának fideszes elnöke módosító indítványt nyújtott be az adótörvényekhez, amelyben azt javasolják, jövőre 37 százalék legyen az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) mértéke − írta az MTI. Korábban Orbán Viktor miniszterelnök az eva eltörlését szorgalmazta, november 7-i ülésén a Fidesz-KDNP frakció is emellett foglalt állást, de hétfőn a képviselők meggyőzték a kormányfőt arról, hogy 2013-ig ne szűnjön meg az adónem. Tegnapi ülésén a kormány elfogadta a javaslatot arról, hogy 2012. január elsejétől 37 százalék legyen az eva kulcsa.

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége szerint ezzel már több mint 23 százalékkal emelkedik az érintett vállalkozások adóterhe, és bár az eva értékhatára 30 millió forintra nő, kérdés, mennyien választják továbbra is ezt az adónemet.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet