BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Illetéket fizethetnek a kisebb lakásba költözők is

2011. november 18. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sokan költöznek olcsóbb lakásba, hogy megszabaduljanak adósságuktól, de a jelenlegi szabályozás szerint ha a lakáscsere egy éven belül lezajlik, akkor az árkülönbségre, ha nem, a teljes vételárra ilyenkor is kell illetéket fizetni − írja az azenpenzem.hu. Még a Nemzeti Eszközkezelőtől visszavásárolt lakások sem illetékmentesek. A válság és a végtörlesztés miatt nehéz helyzetbe kerülők illetékfizetési kötelezettsége azért is meglepő, mert az árkülönbség kisebb lakásba költözésnél negatív. Viszont a vagyonszerzési illetéknél is, ahogy minden adótartozásnál, méltányossági kérelmet lehet benyújtani a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV), ha az adóteher az adózó és a vele együtt élők megélhetését súlyosan veszélyezteti. A NAV közlése szerint 2011 első tíz hónapjában 7500 illetékmérséklésre vonatkozó kérelem érkezett hozzájuk, ezeknek 64 százalékát bírálták el pozitívan. Az illetékek mérséklésénél azonban nem volt ennyire jó az arány: az igények összesen 3,3 milliárd forintnyi teherre vonatkoztak, ebből csak 1,5 milliárdot engedett el a hatóság.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet