BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oda a befektetői bizalom Közép-Európában

2011. november 17. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A válság kiújulása nyomán nagyot romlott a befektetői bizalom a régióban, az eurózónával kapcsolatos aggályok pedig még tovább gyengítik − állapította meg a Deloitte új Central Europe Private Equity Confidence felmérése. A Deloitte által a közép-európai kockázatitőke-befektetők körében évente kétszer lebonyolított felmérés szerint a közép-európai kockázatitőke-befektetők között uralkodó hangulat a 2011. április és október közötti féléves időszakban nagyobb visszaesést mutatott, mint a felmérés első, 2003-as megjelenése óta bármikor − közölte Seres Béla, a Deloitte közép-európai pénzügyi tanácsadási üzletágának ügyvezető partnere.

A befektetői bizalom az elmúlt két évben folyamatosan erősödött, a válság után idén áprilisban érte el a csúcsát. Mostanra azonban a bizalom újra csökkenésnek indult a régióban, amiben a globális, illetve az európai válság mellett közrejátszott Lengyelország, Csehország és Szlovákia növekedésének lassulása is. A befektetői bizalom a felmérés történetében csak egyszer volt gyengébb a mostaninál.

A válaszadók 66 százaléka az általános gazdasági helyzet romlására számít − hat hónapja 10 százalékuk jósolt visszaesést
A megkérdezettek 50 százaléka szerint az általános piaci aktivitás csökkenni, 45 százalékuk szerint stagnálni fog; tavaly 67 százalékuk javulásra számított
A megkérdezettek többsége szerint pénzügyi befektetéseik jövedelmezősége változatlan marad

A pesszimista kilátások ellenére a kockázatitőke-befektetők hajlandóak befektetni egy későbbi haszon reményében: a válaszadók 76 százaléka nyilatkozta, hogy jövő év tavaszáig több befektetést kíván eszközölni, mint amennyit megszüntet.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet