BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még vonzó célpont Budapest a szolgáltató központoknak

2011. november 16. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ipari és a mezőgazdasági termelés felfuttatásával kapcsolatos kormányzati tervek nem jelentik azt, hogy egyúttal leépítenénk a szolgáltató szektort − igyekezett eloszlatni néhány félreértést Becsey Zsolt miniszterelnöki különmegbízott a Magyar Szolgáltatóipari és Outsourcing Szövetség nemzetközi konferenciáján. Becsey szerint elsősorban az olyan nemzetközi szolgáltatók befektetései hasznosak, amelyek tevékenységét önerőből magyar cégek nem tudnák ellátni. Ezt támogatni is tudja a kormány, igaz, már csak kisebb mértékben a mozgástér szűkülése miatt − tette hozzá az államtitkár.

A tevékenységek kiszervezésében gondolkodó vállalkozások számára elsősorban a munkaerő költsége és szakképzettsége, valamint rendelkezésre állása a döntő szempont, míg az elérhető állami támogatások csak sokadikak a sorban − mondta Tom Olavi Bangemann, a Heckett Group alelnöke az iparág globális fejlesztési lehetőségeit vizsgáló felmérést ismertetve. Magyarország ebből a szempontból még mindig jó helyzetben van.

Az ország még bőven rajta van a kiszervezési célpontok 20-as toplistáján − állította Roel Spee, az IBM Plant Location International globális vezetője. Az utóbbi időben ugyan kezdett túlfűtötté válni a szolgáltató központok piaca Budapesten, és egyre inkább nehézségeket okoz a munkaerő-felvétel, a piac azonban még lépést tudott tartani a kereslettel.

Hosszabb távon nem árt felkészülni arra, hogy a válság miatt új erőre kapott outsourcing-piac is átalakul, a résztevékenységek helyett egyre inkább komplett üzleti folyamatokat helyeznek ki a cégek.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet