Magyarországon közel egymillió okostelefon-használó van − derül ki a Gfk Hungária piackutató lapunkhoz eljuttatott közleményéből, amely a GfK-csoport tizenöt kelet-közép-európai országra kiterjedő felmérését foglalta össze. Magyarország mind a mobiltelefon-használat, mind az okostelefon-penetráció terén a mezőny második felében foglal helyet.
A mintába bevont országok összesen 353 millió 477 ezer tizenöt évnél idősebb lakosának átlag 88 százaléka rendelkezett saját finanszírozású mobiltelefon-előfizetéssel (akár havidíjassal, akár feltöltőkártyással). Magyarországon ez az arány 85,3 százalék, ezzel Ukrajnát, Romániát és Bosznia-Hercegovinát előzzük meg. A mobiltelefon-használatban Csehország, Szlovénia és a balti országok járnak az élen.
Valamivel kisebb Magyarország lemaradása az okos telefonok terén. A térségben a mobilosok 14,2 százaléka használ ilyen készülékeket, a rangsort itt is Szlovénia és Litvánia vezeti. Magyarországon ez az arány alig marad el a 13 százaléktól, amivel a régió középmezőnyébe tartozunk. Nagy áttörésre azonban nem lehet számítani: a megkérdezettek 73 százaléka nem tervezi okos telefon vásárlását a következő 12 hónapban.
