BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem lesz földadó

2011. november 15. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sem a kormány, sem a Fidesz-frakció nem támogatja a termőföld megadóztatását − derült ki a parlament mezőgazdasági bizottságának ülésén. A számvevőszéki és költségvetési bizottság benyújtott egy, az önkormányzatoknak helyi adó kivetésére lehetőséget adó módosító javaslatot, ezt azonban hétfő este, a lapzártánk után tartott szavazáson a parlamenti többség elutasította. Font Sándor, a bizottság fideszes elnöke az ülés után az MTI-nek úgy nyilatkozott, a javaslat eredeti célja az lett volna, hogy az önkormányzatok forráshiánya miatt egyes külterületi utak javításához járuljanak hozzá az azokat használók, azaz a gazdálkodók − is. A tegnap délelőtti Fidesz-frakcióülésen is egyértelműen elvetették a termőföldadó 2013-as bevezetését, a Vidékfejlesztési Minisztérium pedig már pénteken közleményben jelezte, elutasítja a forráskivonást a mezőgazdaságból, és a költségvetési bizottság javaslatát sem támogatja.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet