Sem a kormány, sem a Fidesz-frakció nem támogatja a termőföld megadóztatását − derült ki a parlament mezőgazdasági bizottságának ülésén. A számvevőszéki és költségvetési bizottság benyújtott egy, az önkormányzatoknak helyi adó kivetésére lehetőséget adó módosító javaslatot, ezt azonban hétfő este, a lapzártánk után tartott szavazáson a parlamenti többség elutasította. Font Sándor, a bizottság fideszes elnöke az ülés után az MTI-nek úgy nyilatkozott, a javaslat eredeti célja az lett volna, hogy az önkormányzatok forráshiánya miatt egyes külterületi utak javításához járuljanak hozzá az azokat használók, azaz a gazdálkodók − is. A tegnap délelőtti Fidesz-frakcióülésen is egyértelműen elvetették a termőföldadó 2013-as bevezetését, a Vidékfejlesztési Minisztérium pedig már pénteken közleményben jelezte, elutasítja a forráskivonást a mezőgazdaságból, és a költségvetési bizottság javaslatát sem támogatja.
