BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kiterjedtebb a magyar−kínai pénzpiaci együttműködés

2011. november 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kínai pénzügyi cégekkel és vállalkozókkal tárgyalt Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter szombaton Sanghajban − írja az MTI. Fellegi, aki egyben a magyar−kínai kapcsolatokért felelős kormánybiztos is, a Kínai Nemzetközi Kereskedelemfejlesztési Tanács néhány tagjával és olyan pénzügyi vállalatokkal tárgyalt, mint a Haitong, a Foshun, a Yunfeng Fund, a Tebon és a CMBC nevű cégek. Az egyeztetések során szó esett arról, hogy az említett társaságok hogyan tudnak bekapcsolódni a magyar befektetési, hitelezési, állampapír-vásárlási ágazatokba. A kínaiakkal való együttműködés azért is válhatott prioritássá, mert a magyar gazdaságpolitikának a közeljövőben szüksége lesz Kína vagy az IMF pénzügyi segítségére a Portfólió.hu elemzője szerint. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter pedig már többször hangsúlyozta: újabb IMF-hitelt nem fognak igénybe venni. A megbeszélések konkrét eredménye egy lehetséges kötvénykibocsátásról szóló megállapodás a Magyar Fejlesztési Bank és a Haitong között Sanghajban és Hongkongban.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet