Az anyavállalat csődje miatt nehéz helyzetbe került Elcoteq Magyarország Kft. dolgozói egy részének a Flextronics ad munkát, és a cég jelenleg vizsgálja annak lehetőségét, hogy a későbbiekben Pécsre telepítse-e egyik gyártóegységét − derül ki Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter egy képviselői kérdésre adott válaszából. A pécsi vállalat ingatlanjai és követelései adják az anyacége forgóeszközhitelei fedezetét, és az emiatt nehéz helyzetbe került társaság korábban mintegy 1500 fő elbocsátását jelentette be. Arról már megállapodás született, hogy a Flextronics átveszi az Elcoteq Huaweijel kötött szerződését, és mivel az első szállítás már decemberben esedékes, ezért megkezdődött a munkaerő felvétele is. Ez első lépésben 240 fő felvételét jelenti, de a tárca bízik benne, hogy mivel a szerződés egy évre szól, ezért további 500 fős bővítésre is lehetőség lesz.
A miniszter szerint ehhez és a Flextronics új telephelye kialakításának támogatásához munkaerő-piaci programtervet készít a Baranya megyei kormányhivatal munkaügyi szakigazgatási szerve. A program összes költsége 180 millió forint lenne. A támogatás a bér és bérköltségek 50 százalékát fedezné a 240 új dolgozó esetében hat hónapig, további hat hónapos továbbfoglalkoztatás ellenében. A munkaügyi központ egy további 900-1000 fős munkaerőigény kielégítésében működik együtt a Flextronicsszal és a cég által megbízott munkaerő-kölcsönző cégekkel.
A kormány jelenleg is mérlegeli, hogy milyen más eszközökkel tudná támogatni az Elcoteq elbocsátott dolgozóit, azonban valószínűleg nem fordul az unió Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alapjához, mivel ehhez a támogatás összegének 35 százalékát kitevő összeget társfinanszírozóként a költségvetésnek kellene állnia. A tárca jobban preferálná a még elérhető, és mindössze 15 százalékos társfinanszírozást igénylő TÁMOP-források felhasználását az elbocsátott dolgozók munkaerő-piaci újrabeilleszkedése érdekében.
