BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesen módosítanának a munka törvénykönyvén

2011. november 10. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap kezdődött a Parlamentben a munka törvénykönyve (Mt.) általános vitája, amelyben új érvek alig hangozottak el. A kormány kitart amellett, hogy széles körű egyeztetés előzte meg a tervezet kialakítását, az ellenzék azonban vitatta ezt. A vitát megnyitó Czomba Sándor foglalkoztatásért felelős államtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy a versenyképességet csak a rugalmas munkaerőpiac tudja segíteni. A fideszes Kara Ákos a munkavállalókat védő garanciákat, a végül mégiscsak megkövetelt egészséges és biztonságos munkafeltételek biztosításának követelményét, a védett kor és a kismamák védelmét hangsúlyozta. A jogszabály újdonsága az atipikus foglalkoztatási formák lehetősége, például a munkakörmegosztás vagy a több munkáltató által létesített munkaviszony lehetősége − mondta a politikus az MTI tudósítása szerint. A szocialista Gúr Nándor szerint \"szégyenletesek a javaslat létrejöttének körülményei\", a munkavállalók ez alapján a jövőben többet dolgozhatnak kevesebb pénzért. Gúr élesen bírálta a területileg eltérő minimálbér bevezetésének lehetőségét. Mesterházy Attila szocialista frakcióvezető szerint a kormány a munkaadókat próbálja kárpótolni az elhibázott gazdaságpolitikáért. Az általános vitát november 14-ig elnapolták.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet