Újabb bank száll be a pár hónapja elindított Agrár Széchenyi Kártya (ASZK) forgalmazásába. A tegnapi hivatalos induláson még csak az OTP és a Volksbank adhatta ki első plasztikját a Parlamentben, a jövőben azonban már a Takarékbanknál, illetve az integrációjához tartozó takarékszövetkezeknél is elérhető lesz a termék. A bank tájékoztatása szerint várhatóan november végétől tudják igényelni a két százalékpontos állami kamattámogatás és garanciavállalás mellett ingatlanfedezet nélkül 15 millió forint hitelt nyújtó kártyát. A Gazdahitel-Gazdakártya tapasztalatai alapján a pénzintézet arra számít, hogy a leendő ügyfelek átlagosan 5-6 millió forintos hitelkeretet kérnek majd, és a konstrukció rövid időn belül beépül a mezőgazdasági és halászati vállalkozások és egyéni gazdálkodók napi finanszírozásába.
A Takarékbank a jövőben is forgalmazza majd a 2007 óta elérhető, saját fejlesztésű konstrukcióját, a Gazdakártyát. Az indulása óta közel 24 milliárd forint volt kihelyezett hitelösszeg, 2011. október elején pedig a forgalomban lévő 2250 kártyához már 12,5 milliárd forint hitelkeret tartozott. Az idei első félévben 1,7 milliárd forinttal nőtt a Takarékbanknál a fennálló gazdahitel-állomány. Az indulás óta pedig a megújított hitelállomány elérte a 4,7 milliárd forintot.
