BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány gyorsítaná a forrásfelhasználást

2011. október 27. csütörtök, 15:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább kell gyorsítani a Magyarország rendelkezésére álló források felhasználását, ennek érdekében pedig hamarosan megjelenik egy, a még elvégzendő feladatokat összefoglaló kormányrendelet − közölte Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter a versenyképességi operatív programok éves konferenciáján. Jövőre mintegy 1400 milliárd forintot szeretne kihelyezni az állam a gazdaságba az uniós források felhasználásával. A miniszter szerint a gyorsítás a kifizetések valamennyi feltételén egyszerre javítana.

A miniszter külön megemlítette, hogy a közbeszerzési törvény 2012-ben hatályba lépő módosítása szintén segít majd. Az Európai Bizottság által Magyarország ellen indított szabálytalansági eljárások is elsősorban a közbeszerzésekkel voltak összefüggésben − mondta Fellegi. Szerinte a kormány a nemzeti fejlesztési terv és a kapcsolódó intézményrendszer átalakításával jelentősen fel tudta gyorsítani a forrásfelhasználást.

A korábbi heti 5,5 milliárdról például mostanra 35 milliárd forintra nőtt a kifizetések nagyságrendje. Igaz, jelentősebb változást csak 2011 második fele hozott − ismerte el a miniszter. Komoly kihívás szerinte, hogy egyszerre kell a már futó programokat hatékonyabbá tenni és készülni a következő programozási időszak változásaira. Az egyik legnehezebb feladat a versenyképesség javítása és a szolidaritás közti egyensúly megtalálása lesz a tagállamokon belül, a régiók között és európai szinten is − tette hozzá a miniszter.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet