A belső-mongóliai cégek magyarországi befektetéseire épít a Xanga cégcsoport Debrecenben: az első ütemben a holding által fejlesztett és üzemeltetett Határ úti ipari park 40 hektáros szabad területén vethetik meg lábukat azok a kínai cégek, amelyek a közelmúltban aláírt szerződés értelmében idén és jövőre létesítenek ott üzemeket. Az első öt-hat nagyobb üzem betelepülésének előfeltétele egymilliárd forint értékű út- és közmű-infrastruktúra megépítése, aminek az előkészítése már zajlik. Ehhez kapcsolódik a debreceni repülőtéren további mintegy kétmilliárd forintos fejlesztés, valamint a cargo és logisztikai bázison szükséges 7,5 milliárd forint volumenű infrastruktúra kiépítése is.
Az idén esedékes tíz, majd a jövőre várható további tíz vállalat betelepüléséhez a Határ úti park már kevés lesz, ezért a később érkezők a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. tulajdonában lévő Déli Ipari Parkban települhetnek meg, 113 hektáros zöldmezős területen. Korábbi tanulmányok szerint az infrastruktúra kiépítéséhez itt 4,5 milliárd forintnyi beruházásra van szükség, és optimális esetben 2013-ra fejeződhet be. A kínai partnerek által 2011−2012-re vállalt 100 millió euró volumenű működőtőke-befektetés alapfeltétele az infrastruktúra megléte, annak kiépítésére ők nem kívánnak költeni. A Xanga cégcsoport tervei szerint a sokmilliárdos fejlesztéseket 2015 végéig be lehet fejezni − ha a pénzügyi befektetők is úgy akarják.
