BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre indulhat a demográfiai földprogram

2011. október 26. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan a jövő év elején elindulhat a Vidékfejlesztési Minisztérium által már a tavalyi megalakulása után bejelentett demográfiai földprogram − értesült a Napi Gazdaság. Maga a program lényegében arról szólna, hogy azok a fiatal párok, akik a szocpolhitelekhez hasonlóan gyermekvállalásra köteleznék el magukat, és mezőgazdasággal szeretnének foglalkozni, kedvezményes feltételek mellett hosszú távú, 50 éves tartós bérlet formájában földhöz juthatnának a Nemzeti Földalap keretéből, a bérleti jog pedig örökölhető lenne. Információink szerint egyelőre mintegy ötezer hektárt tartalékolnak az NFA felügyelete alatt lévő állami tulajdonú földterületekből e célra. A tárca koncepciója szerint többféle pályázati konstrukciót alakítanának ki. A legkisebb pályázható birtokméret 10−30 hektár között lenne, de lenne olyan pályázat is, amely lehetővé tenné, hogy a már meglévő földtulajdont kiegészíthessék a pályázók a magánszemélyek által birtokolható maximális 300 hektárra.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet