A kormány jóváhagyta a munka törvénykönyve tervezetét − jelentette be tegnap Giró-Szász András kormányszóvivő. A tájékoztatón elhangzottak alapján az elmúlt hetekben a sajtóban már megjelentekhez képest alig van változás az elfogadott tervezetben, Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára szerint az 99 százalékban megfelel az elmúlt hetek egyeztetésein kialakult verziónak a szabadságolás rendje, a túlmunka és műszakpótlék, valamint a védett kor tekintetében. A maradék egy százalék a kollektív jogok szabályozását érinti.
