BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól kezelte a válságot a Bonduelle

2011. október 12. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A válság és az alapanyagárak emelkedése ellenére a Bonduelle-csoport 2010-ben is tudta növelni az árbevételét és eredményét is, elérve globálisan az 1,56 milliárd eurót. Erre az évre 1,7 milliárd euró forgalmat vár a csoport − mondta Pascal Piret, a Bonduelle csoport dél-európai és magyarországi igazgatója. A cégcsoport Magyarországon két konzervgyárat működtet, Nagykőrösön és Békéscsabán, az évi 140 ezer tonnás termelés 90 százalékát exportálják.

A Bonduelle jövőre is növekedést tervez a gyártásban, mivel Oroszországban és Nyugat-Európában már ismét növekszik a konzerváruk kereslete − több mint 20 százalékkal csak a csemegekukorica-konzerv iránt. Igaz, ezt segítette a tavalyi rossz időjárás is, ami a világ összes meghatározó termőterületén csökkentette a hozamokat, lehetővé téve a gyártóknak a korábbi készletek kiárusítását.

A hazai termelés bővítésének azonban elsősorban az öntözött területek szűkössége az akadálya az egyéb, egyszerűbben termelhető növénykultúrák támasztotta verseny mellett. Piret szerint nagyságrendileg 5,5 milliárd forintot fordít a Bonduelle alapanyag-vásárlásra Magyarországon, a két gyár bruttó, nem konszolidált árbevétele pedig 90 millió euró körül volt 2010-ben. A cégek működése stabil, nem volt szükség takarékossági intézkedésekre a válság miatt − mondta Piret. A csoport az elmúlt években is folytatta a beruházásokat Magyarországon, miután piacra lépése óta több mint tízmillió eurót fektetett üzemei modernizálásába.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet