BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

NGM: nem ütközik uniós jogba a távközlési különadó

2011. október 6. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a telekommunikációs szektorra kivetett különadó miatt, a kormány álláspontja szerint azonban a különadó nem ellentétes a közösségi joggal, hiszen a közvetlen adózás tagállami hatáskörbe tartozik, ezért nem is fogják módosítani a különadótörvényt − közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM). Az Európai Bizottság azért nem tartja elfogadhatónak a távközlési különadót, mert az abból befolyó bevételeket az állam nem a telekommunikációs szektor külön költségeire fordítja, hanem a központi költségvetés bevételét növeli, ezért szeptember 29-én felszólították Magyarországot a különadó eltörlésére. Az NGM szerint a bizottság által hivatkozott irányelv a távközlési szektort érintő különadóval kapcsolatban semmiféle kötelezettséget nem állapít, nem is állapíthat meg. Ha a bizottság érvelése helyes lenne, akkor a távközlési szektor társasági adót és helyi adót sem fizethetne teszi hozzá a tárca.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet