BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áttörés jöhet a magyar−orosz viszonyban

2011. október 4. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyar−orosz gazdasági csúcstalálkozó lesz csütörtökön Budapesten, a két ország kormányközi tárgyalódelegációját Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter és Viktor Zubkov orosz miniszterelnök-helyettes vezeti. A Napi Gazdaság értesülései szerint a korábbi − jórészt sikertelen − találkozók után a mostani áttörést is hozhat a két ország gazdasági kapcsolatainak történetében. A korábbi tárgyalásokon az orosz fél a megoldatlan Mol−Szurgutnyeftyegaz ügy miatt nem akart előrelépni további kérdésekben − így elsősorban a Malévban levő orosz tulajdonrész eladásának ügyében sem. Mivel a magyar állam időközben − az oroszok számára igen kedvező áron − megvásárolta a Szurgut pakettjét, ez többé nem gátja az érdemi megbeszéléseknek. Szakértők szerint az orosz fejlesztési bank − a Vnyesekonombank − most akár veszteséggel is megszabadulna 5 százalékos Malév-pakettjétől, és hajlandónak mutatkozik arra is, hogy a magyar légitársaságnak folyósított, 30 milliárd forintra tehető hitelt is leírja. Ez lehetővé tenné, hogy a magyar kormány eladja a társaságot − vagy külföldi befektetőt vonjon be. A társaság iránt kínai, magyar és skandináv befektetők érdeklődnek − bár utóbbiak mögött a hírek szerint egy ukrán légicég áll.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet