Belső-Mongóliával fűzi szorosra gazdasági és kulturális kapcsolatait Debrecen. Kétéves előkészítő munkát követően tegnap írták alá azt a szerződést, amelynek értelmében magyar tőkével nemzetközi lovas központot hoznak létre az ország belsejében, a kínaiak pedig részt vállalnak a debreceni reptér fejlesztésében. A beruházások értéke Kósa Lajos polgármester szerint idén 30, jövőre pedig 100 millió euróra rúg. A debreceni reptér melletti ipari parkban külön részt építenek ki a Belső Mongóliából érkező cégek számára. A tervek szerint jövőre tíz, 2012-ben pedig újabb tíz kínai cég települ meg a számukra kialakított gazdasági övezetben.
