Az érdemi bérmegállapodás kikényszerítése érdekében megkezdte a sztrájkbizottság felállításának előkészítését a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) a Tescónál − nyilatkozta Sáling József, a KASZ elnöke az MTI-nek a 2011-es bérfejlesztésről tartott első hivatalos bértárgyalást követően. Sáling szerint a munkáltató 4 százalékos átlagos bérajánlatához nem kaptak elegendő adatokat, ezért kiegészítést kértek. A szakszervezet azt szeretné, ha legalább az egykori Országos Érdekegyeztető Tanács ajánlása, a 4−6 százalék közötti béremelés meglenne az idén, de szerintük az eddig ismertetett feltételek alapján a bérfejlesztés mértéke nem éri el a munkaadó által megajánlott 4 százalékot sem − mondta Sáling József. Sérelmezték, hogy míg a központi apparátus július elsejétől már megkapja a béremelést, a hálózatban dolgozók csak októbertől részesülnének fizetésemelésben. Tisztázták azt is, hogy a Tesco nem kívánja béresíteni a cafeteriaelemeket. Az egyeztetést pénteken folytatják, azonban a KASZ is létrehozza a sztrájkbizottságot, mert úgy látják, érdemi bérmegállapodást ezzel lehet elérni − tette hozzá Sáling József.
