BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Stratégiai ágazatként fejlesztené a vendéglátást a kormány

2011. szeptember 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány stratégiai ágazatnak tartja a vendéglátást, és terveik szerint az őszi ülésszakban a parlament elé kerülő turizmustörvényben önálló fejezetet kap − mondta Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) belgazdaságért felelős államtitkára. Az elmúlt időszakban az ágazat kibocsátása csökkent, most inkább a  stagnálás jellemzi, bár még mindig 300 ezer embert foglalkoztat és 800 milliárd forint forgalmat bonyolít. A feltételek javításával  elindulhat egy növekvő pályán, elérve az ezermilliárdos forgalmat. Háber Tamás, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének tiszteletbeli elnöke szerint az ágazat bízik benne, hogy az október 15-ig elkészülő, a Széchenyi Pihenő Kártya működését a vendéglátás forgalmának bővítését célzó kormányjavaslat révén javulhat a vendéglátás jövedelmezősége. A mostani szabályozás  ugyanis 10-12 milliárd forint veszteséget okoz azáltal, hogy az étkezési utalványokat nem csak az éttermekben költik el.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet