BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőn kialakulhat a kompenzáció rendszere

2011. szeptember 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedd esti mélyütés után némi cukorkát is kaptak a munkaadói érdekképviseletek a tegnapi, Munka törvénykönyvével (Mt.) kapcsolatos tárgyalásokon. A résztvevőket ugyanis nagy vonalakban, és a számok ismertetése nélkül tájékoztatta a foglalkoztatáspolitikai államtitkár arról, hogy a kormány milyen alapelvek alapján kompenzálná a munkaadókat. Az ülést követően sokkal nyugodtabbak vagyunk − mondta a Napi Gazdaságnak Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára, aki szerint ígéretet kaptak arra, hogy a munkaadói érdekképviseleteket bevonják a munkaadóknak szóló kompenzációs rendszer kidolgozásába, a \"visszaosztható keretösszeg felhasználási technikájának\" kialakításába. Az átdolgozott tervezetet még a kormány jövő szerdai ülése előtt ismét véleményezhetik a munkaadók − mondta Zs. Szőke Zoltán,az ÁFEOSZ elnöke.

A következő napokban komoly egyeztetések várnak az érdekképviseletekre, mivel a kormány ígérete szerint modellszámításokat is kapnak arról, hogy az egyes keresetkategóriákban hogyan hatnak a kormányzati intézkedések. Dávid a munkaadók számára elfogadható kompenzációs tételt egyelőre nem kívánt nevesíteni, mivel az \"megragadhat a fejekben\", és nem akarja így befolyásolni a kabinet elképzeléseit. Ha a módosítási javaslatainkkal együtt mindez megvalósul, akkor a munkaadói szervezetek számára kezelhető lesz, és biztosítja, hogy a munkavállalók jövedelme ne változzon a jelenlegihez képest, az inflációt nem számítva − mondta Zs. Szőke.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet