Két nap alatt közel 320 ezer darab, azaz több mint egy tonna italos kartondoboz gyűlt össze az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés által immár harmadszor megrendezett Vidám Doboz Napok a Budapesti Állatkertben akciójának keretében. Míg 2009-ben mindössze 900 és 2010-ben 1545, addig idén már 2600 gyermek látogathatott el ingyenesen az állatkertbe mindössze tíz kiürült italos kartondobozért cserébe. A Vidám Doboz Napok akció célja, hogy felhívja a lakosok figyelmét, az italoskarton is szelektíven gyűjthető és újrahasznosítható. Egy átlagos tejes- és gyümölcsleves doboz minimum 75 százalékban jó minőségű papírból készül, ezért szelektív gyűjtésükkel és újrahasznosításukkal fákat menthetünk meg a kivágástól. Ugyan a magyarországi 17,7 százalékos visszagyűjtési arány még elmarad a 35 százalékos európai átlagtól, még így is a szelektíven gyűjtött dobozok újrahasznosítása révén tavaly közel tíz hektár erdőt mentettünk meg.
