A kormány válságkezelő technikája és tabukat döntögető politizálása komoly lyukat ütött a jogbiztonságon és a kiszámíthatóságon, emiatt komoly befektetésektől eshet el az ország − véli Szalay-Berzeviczy Attila volt tőzsdeelnök. A szakember az Indexnek úgy nyilatkozott, hogy \"a külföldi pénzintézetek körében eleve rémisztően hat az a bank- és tőkepiac-ellenes retorika és azoknak a kormányzati lépéseknek a sorozata, amely kezdődött a bankadóval, majd folytatódott a magánnyugdíjpénztárak államosításával és tetőzni látszik most a fix árfolyamos devizahitel-törlesztési javaslattal\". Egy korábbi Facebook-bejegyzése szerint erre konkrét példát is tud mondani. E szerint kétévnyi, egy jelentős amerikai pénzintézet 150 fős részlegének Budapestre helyezésével kapcsolatos munkája veszett kárba nemrég, amikor partnere arról tájékoztatta, hogy az elmúlt egy évben olyan mértékben romlott országunkban a jogbiztonság és olyan mértékben vált bankellenessé a magyar kormány, hogy végül Lengyelország mellett döntöttek.
