BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Akár ingatlant is áldoznának a végtörlesztés érdekében

2011. szeptember 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a jelzálog alapú devizahitelt felvevők 36 százalékának állna szándékában a végtörlesztés, valójában legfeljebb 19 százalékuk lehet képes erre − derül ki a TNS Hoffmann által telefonon végzett országos reprezentatív kutatásból. A felmérés szerint a végtörlesztők száma 150 ezer körül alakulhat. Ők azok, akik rendelkeznek elegendő saját (51 százalék) vagy családi megtakarítással vagy hitelképesek. A megkérdezettek 40 százaléka forinthitelből törlesztene, kilenc százalék bizonytalan. A saját megtakarításból törlesztők harmada folyószámlán, lekötött betétben lévő pénzét, szintén harmada hosszú távú megtakarításait használná, 13 százalék pedig ingatlant értékesítene a cél érdekében. Konzervatív becslés szerint is  legfeljebb 46 százalékuk, mintegy 93 ezer család bizonyulna  hitelképesnek. A végtörlesztés miatt a bankoknál keletkező azonnali árfolyamveszteség ezek alapján 175−220 milliárd forint között lehet. Magyarországon a végtörlesztési törvény miatt fiókhálózat-bővítési tervének befagyasztását fontolgatja a bank − mondta az UniCredit-csoporthoz tartozó Bank Austria térségi igazgatója, Ginni Papa az osztrák Wirtschaftsblattnak. A bank 900 fiókos bővítést tervez a régióban.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet