BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Munkácsy-rali Keszthelytől Szöulig

2011. szeptember 9. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Októberig Keszthelyen vendégszerepel a Munkácsy-életmű egy jelentős része, a Pákh Imre gyűjteményében levő alkotásokból 32-t nézhetnek meg a Helikon kastélymúzeum látogatói, az Ásító inas egyik változatától a Miltonig. A több évre tervezett  Munkácsy-széria részeként decemberben a gödöllői kastélymúzeumban nyitnak egy kiállítást − mondta el lapunknak Pákh, a Munkácsy Alapítvány létrehozója és elnöke − és elindult a Magyar Nemzeti Galériában a Munkácsy-képeknek otthont adó kiállítási tér felújítása is. Az MNG januárban nyíló, a magyar évszázadokat bemutató tárlatán − ahol ott lesz a Prágából kölcsönkért Szent István-kard és a Bécsből érkező Bocskai-korona is − a nagyközönség is láthatja a Parlamentben levő Honfoglalás című Munkácsy-képet. Jövőre külföldi turnéra is mennek magyar képek: először a kijevi Ukrán Nemzeti Galériában nyílik egy nagyszabású kiállítás, decembertől pedig Sanghajban láthatja a közönség a magyar festészet legjavát − benne Munkácsy tucatnyi festményét. Kína után Dél-Koreába viszik a kiállítást. A tervek szerint a sanghaji bemutató után egy kiemelkedő kínai összeállítás érkezik az MNG-be, a szöuli tárlatot követően pedig egy a koreai művészetet összegző kiállítás lesz Budapesten. Munkácsy születésének 170. évfordulójára, 2014-re négykötetes monográfiát ad ki az alapítvány.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet