BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentősen nő a PannonMill kapacitása

2011. szeptember 9. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közös tulajdonos döntése értelmében a jövőben a bajai Diamant malom üzemeltetését is a PannonMill Zrt. végzi, így őrlési kapacitása a jelenlegi évi 220 ezer tonnáról 300 ezerre, piaci részesedése pedig 20 százalékról 25-26 százalékra emelkedhet. Az ügylet a szinergiák kihasználása és a működés racionalizálása után az árbevételt is jelentősen növelheti. Tavaly 11,4 milliárd forint árbevétellel zárták az üzleti évet, míg a most szeptemberben véget érő évben a magasabb alapanyag- és lisztárak miatt előreláthatólag 17-18 milliárd forint közötti forgalommal számolnak. A bajai malom forgalmával együtt az árbevétel 25-26 milliárd forintra emelkedhet − mondta Poór Zoltán, a cég elnök-vezérigazgatója. Mivel azonban a magyar piacon ettől érdemben nem változik az összkapacitás, ezért nagyobb átrendeződésre vagy újabb koncentrációs hullámra nem számít.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet