BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megosztva tiltakoznak a szakszervezetek

2011. szeptember 8. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szakszervezeti demonstrációkat, sztrájkokat helyezett kilátásba október 25-től a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) − jelentette az MTI-Eco. Az munka törvénykönyvének új tervezete súlyosan sérti a munkavállalók és a szakszervezetek érdekeit − indokolta bejelentését a szakszervezet −, a munkavállalók jogai és juttatásai drasztikusan és szükségtelenül csökkennének. A VDSZSZ közölte: egyetértenek a szeptember 12-re, más konföderációk által szervezett megmozdulás céljaival, de mivel a lebonyolításban párt is közreműködik, ezért abban nem vesznek részt. Az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége (ASZSZ), a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ), az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT) és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) a Parlament körüli élőlánccal tiltakozik az őszi ülésszak első napján a munkavállalókat érintő intézkedések  ellen. Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár kedden munkaadói szervezetek mellett a Liga Szakszervezetekkel és a Munkástanácsokkal tárgyalt a munka törvénykönyvéről, utána azt mondta: azokkal a szakszervezetekkel tárgyaltak, amelyek hajlandóak voltak az érdemi egyeztetésre. Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke szerint politikai okokból nem hívták meg a négy másik konföderációt.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet