BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dicsérőt kaptunk a Fitchtől

2011. szeptember 8. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar gazdaságpolitika idén visszatért a helyes útra, és hihető a jövő évi 3 százalék alatti költségvetési deficitcél − jelentette ki egy frankfurti konferencián Ed Parker, a Fitch Ratings hitelminősítő feltörekvő országokért felelős vezérigazgatója. Bátorító, hogy a kormány a gyengébb gazdasági növekedésre új lépésekkel reagált − mondta Parker a Dow Jones hírügynökségnek, utalva a kedden bejelentett intézkedésekre. A kormány komolyan veszi a költségvetési konszolidációt és az idén már jókora pénzügyi kiigazítást hajtott végre − ismerte el a szakember, ám hozzátette: a magas államadósság, illetve külső adósság miatt Magyarország továbbra is a kelet-közép-európai térség legsebezhetőbb országa. A Fitch június elején az addigi negatívról stabilra javította a magyar szuverén adóskockázati besorolások kilátását, azaz részükről nem fenyeget leminősítés, de Parker szavai szerint a közeljövőben még nem várható Magyarország felminősítése sem. A három nagy nemzetközi hitelminősítő közül a Fitch tartja számon a legmagasabb kategóriában a magyar adósságokat: a hosszú lejáratú szuverén devizaadósságokra BBB mínusz, a forintban jegyzettekre BBB osztályzatot adott legutóbb.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet