BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jegybank is segítené az adósmentést

2011. szeptember 8. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tízpontos javaslatot fogalmazott meg a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a devizában és forintban eladósodott hitelesek terheinek könnyítése érdekében, amelyet a jegybank elnöke, Simor András részletesen ismertetett Matolcsy György nemzetgazdasági miniszterrel − közölte az MNB. Simor eredetileg Orbán Viktor miniszterelnökkel kezdeményezett találkozót annak érdekében, hogy a kormány és a jegybank közösen találjon megoldást a hitelesek terheinek csökkentésére. Az MNB az olyan eszközöket támogatja, amelyek segítik a rászorulókat, de a fizetőképes adósokat nem terelik a nemfizetés irányába. A jegybank egyetért azzal, hogy ebbe be kell vonni a bankokat, de azok tehervállalása nem veszélyeztetheti a pénzügyi rendszer hosszú távú stabilitását és működőképességét. Az MNB stabilitási jelentéseiben 2001 óta folyamatosan felhívta a figyelmet a devizahitelezés kockázataira − tette hozzá a közlemény − és javaslatokat tett kezelésük módjaira, emellett arra is számos fórumon emlékeztetett, hogy nem állnak rendelkezésére a kockázatok kezeléséhez szükséges hatékony makroprudenciális szabályozói eszközök.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet