BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs kivitelezője a milliárdos kórházprojektnek

2011. szeptember 5. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hazai közbeszerzési eljárások állatorvosi lova is lehetne a miskolci kórház pályázata. Az új Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Csillagpont kórház megépítésére kiírt első pályázatot a Közbeszerzési Döntőbizottság (KD) érvénytelennek nyilvánította. A 11 milliárd forint összköltséggel létrehozandó − és uniós támogatással is támogatott − projektre ezért egy, a korábbinál rugalmasabb feltételrendszert tartalmazó kiírást jelentettek meg. Erre már 12 pályázó jelentkezett − hiába.

A második Csillagpont-pályázatot ugyanis váratlanul visszavonták, és kiírták az elsőhöz nagyon hasonló harmadik tendert. A jelentkező négy pályázó közül kettőt a magas ár miatt azonnal kizártak, a harmadikat, a KÉSZ Zrt. ajánlatát pedig ezt követően nyilvánították érvénytelennek. A nyertes sajtóértesülések szerint a Magyar Építő−Hunép konzorcium lett, ám az augusztusra tervezett szerződés-aláírás mégis elmaradt.

A KÉSZ ugyanis a pályázat eredményhirdetésének másnapján megtámadta az eredményt. Értesüléseink szerint azért fordultak a KD-hoz, mert ajánlatuk több száz millió forinttal alacsonyabb volt a nyertes konzorcium 5,9 milliárdos árajánlatánál, a pályázatban előfordult hibákat pedig a hiánypótlás során kijavították.

Úgy tudjuk, a vesztes építőcég a pályázat gumifeltételeit is kifogásolta. A pályázati felhívásban olyan szubjektív értékelési szempontok kaptak ugyanis helyet, mint az \"organizációs megoldás\", munkavédelmi megoldások és kockázatelemzés. A kórház főigazgató-főorvosa, Csiba Gábor többszöri megkeresésünkre sem reagált, majd  megüzente − kérdéseinkre a KD döntését követően válaszol.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet