A hazai közbeszerzési eljárások állatorvosi lova is lehetne a miskolci kórház pályázata. Az új Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Csillagpont kórház megépítésére kiírt első pályázatot a Közbeszerzési Döntőbizottság (KD) érvénytelennek nyilvánította. A 11 milliárd forint összköltséggel létrehozandó − és uniós támogatással is támogatott − projektre ezért egy, a korábbinál rugalmasabb feltételrendszert tartalmazó kiírást jelentettek meg. Erre már 12 pályázó jelentkezett − hiába.
A második Csillagpont-pályázatot ugyanis váratlanul visszavonták, és kiírták az elsőhöz nagyon hasonló harmadik tendert. A jelentkező négy pályázó közül kettőt a magas ár miatt azonnal kizártak, a harmadikat, a KÉSZ Zrt. ajánlatát pedig ezt követően nyilvánították érvénytelennek. A nyertes sajtóértesülések szerint a Magyar Építő−Hunép konzorcium lett, ám az augusztusra tervezett szerződés-aláírás mégis elmaradt.
A KÉSZ ugyanis a pályázat eredményhirdetésének másnapján megtámadta az eredményt. Értesüléseink szerint azért fordultak a KD-hoz, mert ajánlatuk több száz millió forinttal alacsonyabb volt a nyertes konzorcium 5,9 milliárdos árajánlatánál, a pályázatban előfordult hibákat pedig a hiánypótlás során kijavították.
Úgy tudjuk, a vesztes építőcég a pályázat gumifeltételeit is kifogásolta. A pályázati felhívásban olyan szubjektív értékelési szempontok kaptak ugyanis helyet, mint az \"organizációs megoldás\", munkavédelmi megoldások és kockázatelemzés. A kórház főigazgató-főorvosa, Csiba Gábor többszöri megkeresésünkre sem reagált, majd megüzente − kérdéseinkre a KD döntését követően válaszol.
